RDF entity (8.x-1.0-alpha12) - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Title
is: Titill

en: value
is: gildi

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Description
is: Lýsing

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Explanation or submission guidelines
is: Útskýring eða leiðbeiningar um innsetningu

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Create
is: Stofna

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Term
is: Hugtak

en: Authored by
is: Höfundur

en: Integer
is: Heiltala

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Column
is: Dálkur

en: <em>Edit @type</em> @title
is: <em>Breyta @type</em> @title
