RDF entity (8.x-1.0-alpha12) - en to ml translation catalogue (25 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: value
ml: മൂല്യം

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Enable
ml: പ്രാപ്തമാക്കുക

en: Disable
ml: പ്രവർത്തനരഹിതമാക്കുക

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Time
ml: സമയം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Published
ml: പ്രസിദ്ധീകരിച്ചവ

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Authored by
ml: എഴുതിയത്

en: Integer
ml: പൂര്‍ണ്ണസംഖ്യ

en: Authored on
ml: എഴുതിയ സമയം

en: Info
ml: വിവരം

en: Mapping
ml: മാപ്പിംഗ്

en: Boolean
ml: ബൂളിയന്‍

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
