RDF entity (8.x-1.0-alpha13) - en to kn translation catalogue (39 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Term
kn: ಅವಧಿ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: Modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Graphs
kn: ನಕ್ಷೆಗಳು

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Metadata
kn: ಮೆಟಾಡಾಟ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Decimal
kn: ದಶಾಂಶ

en: Graph
kn: ನಕ್ಷೆ

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: Draft
kn: ಡ್ರಾಪ್ಟ್

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Connection
kn: ಸಂಪರ್ಕ
