RDF entity (8.x-1.0-alpha13) - en to pl translation catalogue (54 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: value
pl: wartość

en: Delete
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Explanation or submission guidelines
pl: Wskazówki lub instrukcje dotyczące dodawania zawartości

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Default
pl: Domyślny

en: Time
pl: Czas

en: View
pl: Widok

en: Create
pl: Utwórz

en: Custom
pl: Własne

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Term
pl: Termin

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Authored by
pl: Autor

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Property
pl: Właściwość

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Info
pl: Informacja

en: Metadata
pl: Metadane

en: Changed
pl: Zmieniono

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Mapping
pl: Mapowanie

en: Field mapping
pl: Mapowanie pola

en: Any
pl: Dowolny

en: Column
pl: Kolumna

en: Target
pl: Cel

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Draft
pl: Szkic

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: Resource
pl: Zasób

en: Connection
pl: Połączenie

en: <em>Edit @type</em> @title
pl: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Query type
pl: Typ zapytania

en: Datetime
pl: Data i godzina

en: Entity types
pl: Typy encji

en: Langcode
pl: Kod języka

en: Number of values is required.
pl: Określenie liczby możliwych wartości jest wymagane

en: View all revisions
pl: Przeglądaj wszystkie wersje

en: The term ID.
pl: ID terminu.

en: The username of the content author.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem zawartości.
