RDF entity (8.x-1.0-alpha13) - en to th translation catalogue (34 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: value
th: ค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Explanation or submission guidelines
th: คำอธิบายหรือคำแนะนำในการเขียน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Time
th: เวลา

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Create
th: สร้าง

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Integer
th: จำนวนเต็ม

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Info
th: ข้อมูล

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: @type: deleted %title.
th: @type: ลบ %title.

en: Decimal
th: ตัวเลข

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Boolean
th: บูลีน

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: - Any -
th: - อื่น ๆ -

en: <em>Edit @type</em> @title
th: <em>แก้ไขt @type</em> @title

en: View all revisions
th: ดูการแก้ไขทั้งหมด

en: The term ID.
th: term ID.

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา
