RDF entity (8.x-1.0-alpha15) - en to nl translation catalogue (58 entries)

en: Title
nl: Titel

en: value
nl: waarde

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Explanation or submission guidelines
nl: Uitleg of indienrichtlijnen

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Time
nl: Tijd

en: View
nl: Weergeven

en: Create
nl: Aanmaken

en: Custom
nl: Aangepast

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Term ID
nl: Term-ID

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Integer
nl: Geheel getal

en: Property
nl: Eigenschap

en: Modified
nl: Aangepast

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Decimal
nl: Decimaal

en: Mapping
nl: Verwijzing

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: Any
nl: Elke

en: Column
nl: Kolom

en: Target
nl: Doel

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Predicate
nl: Predikaat

en: Draft
nl: Concept

en: - Any -
nl: - Alle -

en: Resource
nl: Bron

en: Connection
nl: Verbinding

en: Behaviour
nl: Gedrag

en: <em>Edit @type</em> @title
nl: <em>@type</em> @title <em>bewerken</em>

en: Administer settings
nl: Instellingen beheren

en: Query type
nl: Type zoekopdracht

en: Datetime
nl: Datumtijd

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: Bundle type
nl: Bundeltype

en: Langcode
nl: Taalcode

en: Number of values is required.
nl: Aantal waarden is verplicht.

en: View all revisions
nl: Alle revisies weergeven

en: The term ID.
nl: De term-ID

en: The username of the content author.
nl: De gebruikersnaam van de auteur.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Export types
nl: Exporttypes
