RDF entity (8.x-1.0-alpha22) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Explanation or submission guidelines
fa: توضیح یا راهنمای ارسال محتوا

en: Edit
fa: تدوین

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: Custom
fa: سفارشی

en: Revision ID
fa: هویت تنقیح

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: Term
fa: کلمه

en: Term ID
fa: هویت کلمه

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Bundle
fa: بسته

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: <em>Edit @type</em> @title
fa: <em>تدوین @type</em> @title
