RDF entity (8.x-1.0-alpha3) - en to ast translation catalogue (21 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Default
ast: Predefiníu

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Create
ast: Crear

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Term ID
ast: ID del términu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Integer
ast: Enteru

en: Authored on
ast: Autoría en
