RDF entity (8.x-1.0-alpha4) - en to mr translation catalogue (29 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: value
mr: मूल्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Authored by
mr: लेखक

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Mapping
mr: प्रतिचित्रण

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Boolean
mr: बूलीय

en: Bundle
mr: बंडल

en: - Any -
mr: - काहीही -
