RDF entity (8.x-1.0-alpha4) - en to ug translation catalogue (18 entries)

en: Title
ug: تىما

en: value
ug: قىممىتى

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Description
ug: بايانى

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Target
ug: ئوبيېكت

en: Draft
ug: كوپىيە
