RDF entity (8.x-1.0-alpha6) - en to te translation catalogue (23 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: value
te: విలువ

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Enable
te: చేతనించు

en: Explanation or submission guidelines
te: వివరణ లేదా సమర్పణ మార్గదర్శకాలు

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Weight
te: భారం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Time
te: సమయం

en: View
te: చూడు

en: Create
te: సృష్టించు

en: Filter
te: వడపోయి

en: Integer
te: పూర్ణసంఖ్య

en: Info
te: సమాచారం

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: - Any -
te: - ఏదైనా -
