RDF entity (8.x-1.0-alpha7) - en to gu translation catalogue (31 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: value
gu: મૂલ્ય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Explanation or submission guidelines
gu: સમજૂતી અથવા રજૂઆત માર્ગદર્શિકા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Time
gu: સમય

en: View
gu: જુઓ

en: Create
gu: બનાવો

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Integer
gu: પૂર્ણાંક

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: URI
gu: યુઆરઆઇ

en: RDF
gu: આરડીએફ

en: Mapping
gu: મેપિંગ

en: Any
gu: કોઈપણ

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Boolean
gu: બૂલિયન

en: Bundle
gu: બંડલ
