RDF entity (8.x-1.0-alpha7) - en to oc translation catalogue (44 entries)

en: Title
oc: Títol

en: value
oc: valor

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Description
oc: Descripcion

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Explanation or submission guidelines
oc: Explicacion o règlas de contribucion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Create
oc: Crear

en: Custom
oc: Personalizat

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Term
oc: Tèrme

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Integer
oc: Entièr

en: Property
oc: Proprietat

en: Modified
oc: Modificat

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Changed
oc: Modificat

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Any
oc: Qual que siá

en: Column
oc: Colomna

en: Target
oc: Cibla

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Draft
oc: Borrolhon

en: - Any -
oc: - Tot -

en: <em>Edit @type</em> @title
oc: <em>Modificar @type</em> @title

en: Administer settings
oc: Administrar los paramètres

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Datetime
oc: Datatime
