RDF entity (8.x-1.0-alpha7) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: value
ur: قیمت

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Explanation or submission guidelines
ur: وضاحت یا جمع کرانے کی ہدایات

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Default
ur: طے شدہ

en: Time
ur: وقت

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Integer
ur: صحیح عدد

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Mapping
ur: میپنگ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Boolean
ur: بولین

en: Bundle
ur: بنڈل
