RDF entity (8.x-1.0-alpha9) - en to fi translation catalogue (53 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: value
fi: arvo

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Explanation or submission guidelines
fi: Selitys tai ohjeet

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Default
fi: Oletus

en: Time
fi: Aika

en: View
fi: Näytä

en: Create
fi: Luo

en: Custom
fi: Oma

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Term
fi: Termi

en: Term ID
fi: Termin ID

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Modified
fi: Muokattu

en: Authored on
fi: Luotu

en: Info
fi: Tieto

en: Changed
fi: Muuttunut

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: Field mapping
fi: Kenttien vastaavuuksien määrittely

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Column
fi: Palsta

en: Target
fi: Kohde

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Bundle
fi: Paketti

en: Draft
fi: Keskeneräinen

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Resource
fi: Resurssi

en: <em>Edit @type</em> @title
fi: <em>Muokataan @type</em> @title

en: Administer settings
fi: Ylläpidä asetuksia

en: Query type
fi: Kyselyn tyyppi

en: Entity types
fi: Entiteettityypit

en: Langcode
fi: Kielikoodi

en: View all revisions
fi: Näytä kaikki versiot

en: The term ID.
fi: Termin ID.

en: The username of the content author.
fi: Sisällön luojan käyttäjänimi.
