RDF SKOS (1.4.0) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Submit
fa: ثبت

en: Value
fa: مقدار

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Definition
fa: تعریف

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Values
fa: مقادیر

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Selection type
fa: نوع انتخاب

en: Display error message
fa: نمایش پیام خطا

en: Link to the entity
fa: پیوند به عنصر
