RDF SKOS (1.4.0) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Submit
hu: Beküldés

en: Value
hu: Érték

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Example
hu: Példa

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Definition
hu: Magyarázat

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Values
hu: Értékek

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: Display error message
hu: Hibaüzenet megjelenítése

en: Reference type
hu: Hivatkozás típusa

en: Language mapping
hu: Nyelv leképezés

en: Link to the entity
hu: Hivatkozás az entitásra
