RDF SKOS (1.4.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Title
id: Judul

en: Submit
id: Kirim

en: Value
id: Nilai

en: Example
id: Contoh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Definition
id: Definisi

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Values
id: Nilai

en: Sort
id: Urutkan

en: Selection type
id: Jenis pilihan

en: Display error message
id: Tampilkan pesan kesalahan

en: Reference type
id: Tipe rujukan

en: Language mapping
id: Pemetaan bahasa

en: Link to the entity
id: Tautan ke entity
