RDF SKOS (1.4.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Submit
it: Invia

en: Value
it: Valore

en: Label
it: Etichetta

en: Example
it: Esempio

en: Sort by
it: Ordina per

en: Definition
it: Definizione

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Values
it: Valori

en: Sort
it: Ordinamento

en: Selection type
it: Tipo di selezione

en: Display error message
it: Mostra il messaggio di errore

en: Reference type
it: Tipo di riferimento

en: Language mapping
it: Mappatura lingue

en: Link to the entity
it: Link all'entità
