RDF SKOS (1.4.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Title
pt: Título

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Label
pt: Rótulo

en: Example
pt: Exemplo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Definition
pt: Definição

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Values
pt: Valores

en: Sort
pt: Ordenar

en: Selection type
pt: Tipo de seleção

en: Display error message
pt: Exibir mensagem de erro

en: Reference type
pt: Tipo de referência

en: Language mapping
pt: Mapeamento de idioma

en: Link to the entity
pt: Link para a entidade
