RDF SKOS (1.3.0) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Submit
ru: Отправить

en: Value
ru: Значение

en: Label
ru: Метка

en: Example
ru: Пример

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Definition
ru: Определение

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Values
ru: Значения

en: Sort
ru: Сортировка

en: Selection type
ru: Способ выбора

en: Display error message
ru: Показывать сообщение об ошибке

en: Reference type
ru: Тип связи

en: Language mapping
ru: Соответствие языка

en: Link to the entity
ru: Ссылка на сущность
