RDF SKOS (1.3.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Submit
tr: Gönder

en: Value
tr: Değer

en: Label
tr: Etiket

en: Example
tr: Örnek

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Definition
tr: Tanım

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Values
tr: Değerler

en: Sort
tr: Sırala

en: Selection type
tr: Seçim Türü

en: Display error message
tr: Hata iletisini görüntüle

en: Reference type
tr: Referans tipi

en: Language mapping
tr: Dil eşleme

en: Link to the entity
tr: Varlığa bağlantı
