RDF Sync (1.0.0-beta2) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Type
ar: النوع

en: Scheme
ar: مخطط

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Paths
ar: مسارات

en: User
ar: مستخدم

en: Host
ar: المستضيف

en: Fields
ar: الحقول

en: Configuration
ar: الضبط

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Port
ar: منفذ

en: Columns
ar: أعمدة

en: Field mapping
ar: ربط الحقل

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundles
ar: حزم

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة
