RDF Sync (1.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Scheme
fr: Schéma

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Paths
fr: Chemins

en: User
fr: Utilisateur

en: Host
fr: Hôte

en: Fields
fr: Champs

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Synchronization
fr: Synchronisation

en: Columns
fr: Colonnes

en: Field mapping
fr: Correspondance de champ

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundles
fr: Types

en: Bundle
fr: Type

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Predicate
fr: Prédicat

en: Connection
fr: Connexion

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: HTTP protocol
fr: protocole HTTP

en: The entity type ID.
fr: L'identifiant (ID) du type d'entité.
