RDF Sync (1.0.0-beta2) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Scheme
ja: スキーマ

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Paths
ja: パス

en: User
ja: ユーザー

en: Host
ja: ホスト

en: Fields
ja: フィールド

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Port
ja: ポート

en: Synchronization
ja: 同期

en: Columns
ja: カラム

en: Field mapping
ja: フィールドマッピング

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundles
ja: バンドル

en: Bundle
ja: バンドル

en: Credentials
ja: 資格情報

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: The entity type ID.
ja: エンティティタイプ ID 。
