RDF Sync (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: Paths
pt: Caminhos

en: User
pt: Utilizador

en: Host
pt: Servidor

en: Fields
pt: Campos

en: Configuration
pt: Configuração

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Port
pt: Porta

en: Columns
pt: Colunas

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Entity ID
pt: ID da entidade
