RDF Sync (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Scheme
uk: Схема

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Paths
uk: Шляхи

en: User
uk: Користувач

en: Host
uk: Хост

en: Fields
uk: Поля

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Port
uk: Порт

en: Synchronization
uk: Синхронізація

en: Namespaces
uk: Набори Імен

en: Columns
uk: Колонки

en: Field mapping
uk: Відповідність полів

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundles
uk: Пакети

en: Bundle
uk: Пакет

en: Credentials
uk: Реєстраційні дані

en: Predicate
uk: Предикат

en: Connection
uk: З'єднання

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Connector
uk: Лінія з'єднання

en: Settings have been updated.
uk: Налаштування були успішно оновлені.

en: The entity type ID.
uk: Ідентифікатор типу сутностей.

en: Enable synchronization
uk: Увімкнути синхронізацію
