RDF Sync (1.0.0-beta3) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Type
de: Typ

en: Scheme
de: Schema

en: Password
de: Passwort

en: Settings
de: Einstellungen

en: Paths
de: Pfade

en: User
de: Benutzer

en: Fields
de: Felder

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Save settings
de: Einstellungen speichern

en: Synchronization
de: Synchronisierung

en: Namespaces
de: Namensräume

en: Columns
de: Spalten

en: Field mapping
de: Feld-Zuordnungen

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundles
de: Subtypen

en: Bundle
de: Subtyp

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Predicate
de: Prädikat

en: Connection
de: Verbindung

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Connector
de: Verbinder

en: The entity ID.
de: Die Entitäts-ID.

en: HTTP protocol
de: HTTP-Protokoll

en: The entity type ID.
de: Die Entitätstyp-ID.

en: Endpoint type
de: Endpunkttyp
