RDF Sync (1.0.0-beta3) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Scheme
nl: Schema

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: Paths
nl: Paden

en: User
nl: Gebruiker

en: Fields
nl: Velden

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Port
nl: Poort

en: Synchronization
nl: Synchronisatie

en: Columns
nl: Kolommen

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle
nl: Bundel

en: Credentials
nl: Referenties

en: Predicate
nl: Predikaat

en: Connection
nl: Verbinding

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: The bundle of the entity.
nl: De bundel van de entiteit.

en: The entity type ID.
nl: Het entiteitstype-ID
