Schema.org configuration tool (RDF UI) (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Enable
pt: Ativar

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: Text
pt: Texto

en: Custom
pt: Personalizado

en: Fields
pt: Campos

en: Data Type
pt: Tipo de Dados

en: Property
pt: Propriedade

en: Your settings have been saved.
pt: As suas definições foram gravadas.

en: Save content type
pt: Guardar tipo de conteúdo

en: About
pt: Sobre

en: - Select a field type -
pt: - Selecione um tipo de campo -

en: Next >>
pt: Seguinte >>

en: There was a problem creating field %label: !message
pt: Ocorreu um problema ao criar o campo %label: !message

en: Save and manage fields
pt: Guardar e gerir campos
