Real Estate Manager (1.0.0-rc2) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: settings
fr: paramètres

en: Back
fr: Précédent

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Published
fr: Publié

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: Demo
fr: Démo

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: Coordinates
fr: Coordonnées

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: published
fr: publié

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Changed
fr: Modifié

en: not published
fr: non publié

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: Available
fr: Disponible

en: Building
fr: Bâtiment

en: Flat
fr: Plat

en: Sold
fr: Vendu

en: Presentation
fr: Présentation

en: Tooltip
fr: Info-bulle

en: Delete earlier revision
fr: Supprimer une version antérieure

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Main image
fr: Image principale

en: Last saved
fr: Dernier enregistrement

en: Not saved yet
fr: Pas encore enregistré

en: Select webform
fr: Sélectionner le webform

en: Whether a new revision should be created by default
fr: Si une nouvelle version doit être créée par défaut ou non
