Real Estate Manager (1.0.0-rc3) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: settings
it: impostazioni

en: Back
it: Indietro

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Published
it: Pubblicato

en: URL alias
it: Alias URL

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: Configuration
it: Configurazione

en: Coordinates
it: Coordinate

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: published
it: pubblicato

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Changed
it: Modificato

en: not published
it: non pubblicato

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: Available
it: Disponibile

en: Building
it: Edificio

en: Sold
it: Venduto

en: Tooltip
it: Suggerimento

en: Delete earlier revision
it: Eliminata una revisione precedente

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Last saved
it: Ultimo salvataggio

en: Not saved yet
it: Non ancora salvato

en: Whether a new revision should be created by default
it: Se sia necessario creare una nuova revisione come impostazione predefinita
