Real Estate Manager (1.0.2) - en to ro translation catalogue (50 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Action
ro: Acțiune

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: settings
ro: setări

en: Back
ro: Înapoi

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Configuration
ro: Configurație

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authoring information
ro: Informații despre autor

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: published
ro: publicat

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: not published
ro: nepublicat

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: Available
ro: Disponibil

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Delete earlier revision
ro: Șterge versiune anterioară

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

en: Whether a new revision should be created by default
ro: Dacă o revizie nouă trebuie să fie creată în mod implicit
