Real Estate Manager (1.0.3) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: settings
ja: 設定

en: Back
ja: 戻る

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Published
ja: 掲載

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: This field is required.
ja: このフィールドは必須です。

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Coordinates
ja: 座標

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: published
ja: 掲載

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Changed
ja: 変更済

en: not published
ja: 非掲載

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Available
ja: 利用可能

en: Building
ja: 構築

en: Sold
ja: 販売数

en: Publication
ja: 公表

en: Tooltip
ja: ツールチップ

en: Delete earlier revision
ja: 以前のリビジョンを削除

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Last saved
ja: 最終更新

en: Not saved yet
ja: 未保存

en: Whether a new revision should be created by default
ja: 新しいリビジョンをデフォルトで作成するかどうか
