Real Estate Manager (1.0.5) - en to pt translation catalogue (57 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: settings
pt: configurações

en: Back
pt: Voltar

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: URL alias
pt: Apelido de URL

en: Demo
pt: Demonstração

en: This field is required.
pt: Este campo é obrigatório.

en: Configuration
pt: Configurações

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authoring information
pt: Informações de autoria

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: published
pt: publicado

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Changed
pt: Alterado

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: not published
pt: não publicado

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pt: Você tem certeza que deseja apagar a revisão de %revision-date?

en: Available
pt: Disponível

en: Building
pt: Construção

en: Flat
pt: Plano

en: Sold
pt: Vendido

en: Publication
pt: Publicação

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Tooltip
pt: Dica

en: - All -
pt: - Todos -

en: Delete earlier revision
pt: Apagar versão mais antiga

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Related
pt: Relacionado

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Last saved
pt: Salvo em

en: Not saved yet
pt: Ainda não foi salvo

en: Whether a new revision should be created by default
pt: Define se uma nova revisão deve ser criada por padrão

en: The Name of the associated user.
pt: O nome do usuário associado.
