React Admin UI (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: No log messages available.
cy: Dim negeseuon log ar gael.

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Page
cy: Tudalen

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Severity
cy: Difrifoldeb

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
