React Admin UI (8.x-1.0-alpha3) - en to ast translation catalogue (10 entries)

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: Message
ast: Mensax

en: No log messages available.
ast: Nun hai rexistru de mensaxes.

en: User
ast: Usuariu

en: Page
ast: Páxina

en: Filter
ast: Filtru

en: Severity
ast: Severidá
