React Admin UI (8.x-1.0-alpha3) - en to ku translation catalogue (11 entries)

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Message
ku: پەیام

en: No log messages available.
ku: هیچ پەیامێکی تۆمار نییە.

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Page
ku: پەڕە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Severity
ku: دژواری

en: Recent log messages
ku: پەیامە نوێیەکانی تۆمار
