React Admin UI (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: No log messages available.
hi: संदेश लॉग उपलब्ध नहीं हैं

en: Icon
hi: चिन्ह

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Recent log messages
hi: हाल के लॉग संदेश
