React Calendar (2.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (7 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Month
cy: Mis

en: Calendar
cy: Calendr

en: Week
cy: Wythnos

en: Day
cy: Dyddiad

en: Date/Time
cy: Dyddiad/ Amser

en: Date field
cy: Maes dyddiad
