React Calendar (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Month
hi: माह

en: Day
hi: दिन

en: Date/Time
hi: तारीख/समय

en: About
hi: के बारे में
