React Calendar (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Your changes have been saved.
tr: Yaptığınız değişiklikler kaydedildi.

en: Month
tr: Ay

en: Calendar
tr: Takvim

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Default view
tr: Öntanımlı görüntüleme

en: Date/Time
tr: Tarih/Saat

en: About
tr: Hakkında
