React Comments (2.0.1-beta1) - en to os translation catalogue (7 entries)

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Cancel
os: Аппар

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Comments
os: Комментари

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Name
os: Ном
