React Comments (2.0.1-beta2) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: days
hi: दिन

en: Post
hi: पोस्ट

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Success
hi: सफलता

en: Log in
hi: प्रवेश

en: second
hi: सेकंड

en: seconds
hi: क्षण

en: minute
hi: मिनट

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: day
hi: दिन

en: hour
hi: घंटा

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Reply
hi: जवाब दें
