React Comments (2.0.1-beta3) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: hours
fa: ساعت‌

en: days
fa: روزها

en: Post
fa: پست

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Success
fa: موفقیت

en: Log in
fa: ورود

en: second
fa: دوم

en: minute
fa: دقیقه

en: minutes
fa: دقیقه

en: Deleted
fa: حذف شد

en: day
fa: روز

en: hour
fa: ساعت

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Reply
fa: پاسخ

en: Flagged
fa: علامت گذاری شده

en: Notify me when new comments are posted
fa: آگاه شدن از ارسال دیدگاه‌های جدید
