React Comments (2.0.1-beta2) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Comments
id: Komentar

en: Name
id: Nama

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User
id: Pengguna

en: days
id: hari

en: Post
id: Pos

en: Comment
id: Komentar

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Log in
id: Login

en: second
id: detik

en: minute
id: menit

en: Deleted
id: Terhapus

en: day
id: hari

en: hour
id: jam

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Reply
id: Balas

en: Notify me when new comments are posted
id: Beritahukan saya bila ada komentar baru

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
id: File gambar tidak valid atau jenis gambar tidak diizinkan. Jenis yang diizinkan: %types
