React Comments (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Comments
it: Commenti

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: hours
it: ore

en: days
it: giorni

en: Post
it: Contenuto

en: Comment
it: Commento

en: Published
it: Pubblicato

en: Success
it: Riuscito

en: Log in
it: Accedi

en: second
it: seconda

en: seconds
it: secondi

en: minute
it: minuto

en: minutes
it: minuti

en: Deleted
it: Eliminato

en: day
it: giorno

en: hour
it: ora

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Reply
it: Rispondi
