React Comments (8.x-1.0-beta2) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Log in
bn: প্রবেশ
