React Comments (8.x-1.0-beta2) - en to cy translation catalogue (19 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Edit
cy: Golygu

en: Name
cy: Enw

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Post
cy: Cofnod

en: Comment
cy: Sylw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Log in
cy: Mewngofnodi

en: minute
cy: munud

en: Deleted
cy: Wedi ei ddileu

en: hour
cy: awr

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: Unpublish
cy: Heb ei gyhoeddi

en: Reply
cy: Ateb
