React Comments (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Comments
fr: Commentaires

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: hours
fr: heures

en: days
fr: jours

en: Post
fr: Publier

en: Comment
fr: Commentaire

en: Published
fr: Publié

en: Success
fr: Succès

en: Log in
fr: Se connecter

en: second
fr: seconde

en: seconds
fr: secondes

en: Deleted
fr: Supprimé

en: day
fr: jour

en: hour
fr: heure

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Publish
fr: Publier

en: Unpublish
fr: Dépublier

en: Reply
fr: Répondre

en: Flagged
fr: Flaggé

en: Notify me when new comments are posted
fr: Me notifier quand de nouveaux commentaires sont publiés

en: Allowed HTML Tags
fr: Balises HTML autorisées

en: Me
fr: Moi
